Warsztaty Wzornictwa | Kielce


Warsztaty Wzornictwa

Grzegorz Bień wraz z Bogusławem Barnasiem z BXBstudio, który jest zaliczany przez brytyjski Wallpaper do grona 20 najbardziej utalentowanych młodych architektów świata – poprowadzą autorskie Warsztaty Wzornictwa!

 

Zgłoszenia można dokonać za pomocą STRONY.

 

Warsztaty Wzornictwa to cykl spotkań weekendowych dla wybranej piętnastki osób. Uczestnicy muszą wykazać się twórczym rozwiązywaniem problemów lub posiadać umiejętności (czyt. narzędzia, predyspozycje) do realizowania niecodziennych wizji. Dobrze, jeśli są wrażliwi na potrzeby osób niepełnosprawnych i starszych. Może bezpośrednio stykają się z tym problemem w rodzinie czy miejscu pracy i chcieliby coś z tym zrobić, jednak nie znajdują łatwej odpowiedzi na podstawowe pytanie: “od czego zacząć, jak rozwiązać problem?”.

 

Aby wziąć udział w warsztatach nie będzie wymagana seria kwalifikacji takich jak na przykład: wieloletnie doświadczenie w produkcji mebli, obsługa całej serii programów 3ds max, AutoCad, PhotoShop, Indesign, Illustrator, Premiere, SketchUp, rysunek odręczny, prototypowanie w materiałach zastępczych…

Nie będzie wymagane również wykształcenie kierunkowe. Będzie to okazja
do zdobycia takich umiejętności, aby samemu realizować namacalne wizje, które powstały z wyższych idei. Skupimy się na kierunkowaniu energii na rzeczy potrzebne dla ludzi niepełnosprawnych i starszych.

 

W dziewięciu etapach uczestnicy poprowadzeni zostaną przez namacalny proces ewolucji projektowej. To będzie realna praca tworzenia nowego produktu
i nieprawdą jest, że wszystko zostało zaprojektowane.

Zaczniemy od pierwszych założeń (po co to robimy?) przechodząc przez zamierzone kroki projektowe (nie zapominając o roli przypadku, gdzie powstaje miejsce na genialne pomysły), aż po zrealizowanie projektu ze wsparciem specjalistów z dziedzin związanych z daną technologią.

Zgłoszenia można wysyłać na adres organizatora Centrum Edukacji Pro Civitas.

Zapraszamy również firmy produkcyjne do kontaktu w celu nawiązania współpracy podczas trwania Warsztatów. Nie ograniczamy się do wybranej technologii. Niezależnie, czy to będzie firma z parkiem maszynowym do obrabiania metali,
czy mała stolarnia lub fabryka z możliwością obróbki tworzyw sztucznych.

 

Jesteśmy otwarci na rozmowy z ośrodkami rehabilitacyjnymi, domami seniora, oraz fundacjami na rzecz osób starszych i niepełnosprawnych.

 

Więcej informacji na stronach:

 

www.procivitas.edu.pl

www.bienproject.com

www.bxbstudio.com.